top of page

BİYOGRAFİMİZ

Kaftek Mühendislik 2012 yılında kurulmuş bir AR-GE şirketidir. Savunma sanayi ve teknoloji firmalarına projeler geliştirmiştir. İki adet patentte sahiptir. Minikod Akademi, Kaftek Mühendisliğin bir alt kuruluşudur. 2016 yılında Afyonda bir devlet ilkokulunda gönüllülük esasına göre beş eğitici, on sekiz öğrenciye eğitim vermeye başlamıştır. Şuanda da yeni açılan kurumda on dört eğiticiyle beraber eğitim vermeye devam etmektedir.

Eğitici kadromuz mühendisler ve öğretmenlerden oluşmaktadır. Öğrencilerimize tecrübeli ve bilgili bir ekip tarafından öncelikle algoritmik düşünce yeteneği kazandırılmaktadır. 

Zihin ve el koordinasyonlarını geliştirmeyi, hayal ettiklerini tasarlayıp, bunları 3 boyutlu şekilde ellerine alabilmeyi, sektörde de geçerli olan programlama dillerini öğreterek günümüz teknolojisine katkı sağlamayı, geleceğimiz olan öğrencilerimizi bu konuda eğitmeyi amaçlamaktayız.

MİSYONUMUZ

Bilim ve teknoloji alanında üstün nitelikli, değişime ve gelişime açık, sorgulayıcı bireyler yetiştirmek, ürettiği bilgi, hizmeti ve teknolojiyi toplum yararına sunmaktır.
Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan MEB’e hazırladığımız müfredat ışığında, 3 yıllık deneyimlerimizle, Endüstri 4.0 devrini öğrencilerimizle yakalamayı amaçlamaktayız.

VİZYONUMUZ

Türkiye’de bu alanda yetenekli çocuklarımızı keşfedip, onları en uygun alana yönlendirip, geliştirmek ve onları geleceğin teknolojisine yön verecek kalitede bireyler olarak yetiştirmektir.

bottom of page